Haber

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer İleri: Türkiye Yüzyılı Süreci Başladı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer İleri, “Birkaç ay öncesine kadar birbirlerini övmeden duramayanlar artık birbirlerine düşman oldular. Tabi bunlar bizim için önemli değil. Bizim için önemli olan ‘Türkiye’dir. Yüzyıl’ süreci başladı.”

Bingöl Belediyesi Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantıda AK Parti’nin Bingöl ve ilçe belediye başkan adayları tanıtıldı. Toplantıya AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer İleri, AK Parti Bingöl Milletvekili Feyzi Berdibek, Bingöl Belediye Başkan Adayı Erdal Arıkan, AK Parti İl Başkanı Yılmaz Seven, ilçe belediye başkan adayları ve partililer katıldı. İlçe belediye başkan adayları Genç’te Mehmet Zeki Dirik, Solhan’da Abdulhakim Yıldız, Karlıova’da Veysi Bingöl, Adaklı’da Zeki Işık, Kiğı’da Hikmet Özüağ, Yedisu’da Hüseyin Gülçiçek, Yayladere’de Nadir Ergin ve ilçelerde Ilıcalar olacak. ‘de Mehmet Akif Günerigok, Sancak’ta Nusret Koçin ve Arakonak’ta Mustafa Döner olarak açıklandı.

‘BAZI YERLERDE ADAY AÇIYORLAR’

Burada konuşan Ömer İleri, 31 Mart’ta yapılacak seçimin kritik öneme sahip olduğunu belirterek, “AK Parti ve Cumhur İttifakı bu seçim sürecini son derece disiplinli, düzenli ve sistemli bir şekilde yürütürken, beyannamelerini açıklıyor. Yeri geldiğinde muhalefete bakıyorsunuz, yeri geldiğinde adayları, bazı yerlerde aday açıklayamıyorlar, bazı yerlerde yapılarının ne olduğuna karar veremiyorlar.Birkaç ay öncesine kadar birbirlerini övmeden duramayanlar şimdi siz Bakın birbirlerine düşman olmuşlar. Bunların elbette bizim için bir değeri yok. Bizim için değerli olan ‘Türkiye Yüzyılı’ sürecinin başlamış olmasıdır. Bu süreç nasıl? Kızılelma ile başladı. Bu süreç Kızılelma ile başladı. Gabar’da keşfettiğimiz petrol, Karadeniz’de keşfettiğimiz gaz, Akkuyu’da hayata geçirmekte olduğumuz nükleer santral, Yusufeli Barajı, Anadolu amfibi hücum gemisi, İMECE uydumuz, milli savaş uçağımız, Gökbey uydumuz. “Altay tankımız da devam etti” dedi.

‘YÜRÜŞÜMÜZE DEVAM EDECEĞİZ’

İleri, şöyle devam etti: “Biliyoruz ki önümüzdeki dönemde bu süreci inşallah hep birlikte daha güçlü bir şekilde hayata geçireceğiz. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bu süreci yürüteceğiz, bazıları Seyahat etkinliklerini düzenlerken, bazıları da FETÖ yapılanmasına göz kırpıyorlar, başkaları da o 15 Temmuz gecesini planlıyor.” Biz sessizce beklerken birileri güneyimizde terör koridoru kurmaya çalışırken biz bunu hayata geçirdik. Bu yürüyüşümüz durmayacak. Bu yürüyüşü kararlılıkla sürdüreceğiz. Yerel seçimler elbette önemli. Siz Bingöl’ümüzün hak ettiği hizmeti alması için yerel seçimler elbette önemli. Ama bu Üstelik bu yerel seçimler, merkezi yönetim ile yerel yönetimin uyum ve uyum içinde, her zaman bir arada çalışarak ‘Türkiye Yüzyılı’nın kentlerini hayata geçirmesi açısından kritik bir değer taşıyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu