Haber

Artvin Hopaspor’dan Dayanışma Gecesi

ARTVİN (İGFA) – Artvin’in Hopa ilçesinden çok sayıda iş insanı telefonla yayına başvurdu. Artvin Hopaspor’un Artvin için değerli olduğunun altını çizen yayına bağlanan isimler, kulüp için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Canlı yayına kulüp lideri Lütfü Kolçak katıldı. Lider Kolçak, alanlarının yetersiz olduğunu belirterek, “Bazen en büyük rakiplerimizden biri alanımız oluyor. Bu yıl üç çocuğumuzu aldık ve hala top oynayamadık. İkinci maçta bir çocuğumuz sakatlandı. Nereden? Alanımız yeterli değil. Artvin’de özellikle Hopa’da bir saha ve sosyal tesis yapmamız gerekiyor. Ve inşallah yapacağız. Kulüplerin devamı için mutlaka bir gelir olması gerekiyor. Gelir yoksa bir lider geliri, o gideri ikinci lider geliri harcar. Sürekli bir mali gelir sağlayacak yatırımlar yapmak zorundayız. Doğal olarak bu konuyla ilgili projelerimiz var. Ancak bu projeler hızlı bir şekilde yapılabilecek projeler değil. Tesis yaptığımızda stadın altında kiralık konutlar olacak. Bunlar projelerimizin ortasında. Aslında çok projemiz vardı ama bu yılki şok tüm projelerimizi durdurdu.” Söz konusu.
Yönetim olarak maddi ve manevi kulüp için ellerinden gelenin en iyisini yaptıklarının altını çizen lider Kolçak, “Türkiye’de büyükler liginde olan birçok grubumuz var. Mesela Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahçe fark etmez. Maddi gelirleri çok olmasına rağmen inanın maddi borçlarını anlatsam olmaz diyorsunuz. Çünkü bu kulüpler sadece gider. Ne kadar gelir sağlarsanız sağlayın, gideri karşılayacak bir gelir yoktur. Bizim yönetimimizde 20 kişi var. Hepsi maddi ve manevi vaktini ya da evdeki çocuklarının rızkını alıyor ve Hopaspor kulübüne hem zamanında hem de maddi olarak destek oluyor. Yönetimdeki tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Kolçak taraftar grubuna da teşekkür eden lider, “Bu sene iki taraftar grubum var, Şehir Sevdalıları ve Denizin Asi Çocukları. İnanın bizi o statlarda hiç yalnız bırakmadılar. Bir gün yağmur çamur demeden yollara koştular, yağmur çamur demeden işlerini bırakıp son sese kadar o tribünlerde sevindiler. Bunu bugün yine tribünlerde gördük. Büyük lig takımlarında muhtemelen göremeyeceğiniz taraftar kitlesini gördük. Hopalılar, Hopa’nın hayran kitlesi tarif edilemez, yaşanır” dedi.

ARTVİN NEDENİYLE STADYUMA İHTİYACIMIZ VAR

Piyango biletinden 500 adet alarak kulübe büyük moral veren Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Demircioğlu da canlı yayına bağlanarak, “Biz bu kulübe yıllarca hizmet ettik. Materyallerimize devam ettik. hem yönetici olarak hem de yönetici olmadığımız dönemlerde de moral ve ahlaki temeller oluşturduk, bundan sonra da öyle olmaya devam edeceğiz.Geçmişte devletimizin bize verdiği bir söz var.Bizim yıllardır staddan beklentilerimiz vardı. 32 gün sonra seçime gideceğiz Verilen sözlerin eyleme dönüşmesini istiyorum.Artvin’in tek profesyonel kulübü Artvin Hopaspor’un Artvin’e yakışır bir stada ihtiyacı var.Ne yazık ki yıllardır bu stadın sadece sözünü alıyoruz. Sözde kalmayalım bir an önce yapılmalı ihale tarihi içinde seçim süreci yakındır Artvin siyasetinin seçime kadar ihaleye çıkarılacağını ortak proje adı altında duyurmak istiyorum. Tüm adayların, ilgili siyasetçilerin tamamını ayırmadan ortada” dedi.

Öte yandan, canlı yayına katılan Önder Kolçak’ın 12 yaşındaki oğlu Çınar Kolçak ile babası arasında geçen konuşma izleyenleri güldürdü. Çınar Kolçak, Artvin Hopaspor’u çok beğendiğini ve geceye 100 bilet alarak ek olmak istediğini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu