Yaşam

Aziz Mahmud Hüdayi: Aşkın Seyahati dizisi sete çıktı

Başrolünde Rüzgar Aksoy’un yer aldığı dizi, izleyicilere tarihi bir atmosfer sunacak ve Aziz Mahmud Hüdayi’nin hikayesi ve yolculuğu onlara duygusal anlar yaşatacak. “Aziz Mahmud Hüdayi: Aşkın Yolculuğu”İzleyicilere farklı bir perspektiften bakma fırsatı vererek yüreklerine dokunacak.

Serinin konusu şu şekilde:

Mahmud, Kahire’den Bursa’ya naip olarak atanır. Şehirde adaletin tesisi için Kadı Nazirzadeİle çalışırken Şeyh Üftade tanışır. Hakim olmayı hayal ediyordu ve bunu başardı. Bu değil ÜftadeHazretleri ona bambaşka bir hayatın kapılarını açacaktır…

Yönetmenliğini Kamil Aydın’ın yaptığı ve senaryosunu İsa Yıldız’ın yazdığı dizinin başrolünü Rüzgar Aksoy üstlenirken dizinin kadrosunda Cem Kurtoğlu, His Gürcan, Hakan Örge ve Tuğba Melis Türk gibi başarılı isimler de yer alıyor.

Merakla beklenen ‘Aziz Mahmud Hüdayi: Aşkın Yolculuğu’ Ramazan ayında TRT 1 ekranlarında izleyiciyle buluşacak.ETİKET

Yapımcı: Mehmet Bozdağ

Proje Tasarımı ve Senaryo: İsa Yıldız

Yönetmen: Kamil Aydın

Oyuncular: Rüzgar Aksoy (Aziz Mahmud Hüdayi), Cem Kurtoğlu (Üftade), Gürcan (Safiye), Hakan Örge (Dilaver), Tuğba Melis Türk (Zişan), Yaşar Aydınlıoğlu (Nazırzade), Barış Başar (Yosef), Ender Ersoy ( Sermüderris Yusuf Hoca), Salih Bayraktar (Mustafa Hoca), Burak Alp Yenilmez (Subaşı Doğan), Furkan Karaca (Mustafa), Mert İnce (Mehmed), Aydın Şentürk (Beyoğlu Rıfat), Onurcan Kaplan (Orhan), Denizhan Kınacıgil (Muhammed) , Anıl Kısa (Subaşı Oğuz), Efe Berke Yılmaztürk (Yusuf), Nizamettin Özkaya (İpekçi Emini Tahir)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu