Haber

Beşiktaş Teknik Direktörü Rıza Çalımbay: Bu takımın barışa ihtiyacı vardı

Beşiktaş Teknik Direktörü İstek Çalımbay, antrenmanın iyi geçtiğini belirterek, “Bu takımın huzura ihtiyacı vardı” dedi. söz konusu.

Çalımbay, siyah-beyazlı ekibin BJK Nevzat Demir Tesisleri’ndeki antrenmanı öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Oyuncuların potansiyelinin uygun olduğunu belirten Çalımbay, “Antrenman keyifli geçiyor ve iyi gidiyor. Son maçı dinleyip kazandığımız için herkes rahatladı. Bugün ikili antrenman yapıyoruz. Sabah antrenmanı çok iyi geçti. Milli takıma giden, sakatlanan oyuncularımız var, onlar da takıma geri döndüler.”Zaman zaman daha keyifli antrenmanlar yapacağız. Önümüzde çok zorlu maçlar var. Bu yüzden hazır olmamız gerekiyor. Son kazandığımız maçın üzerine koymamız gerekiyor. İşi şansa bırakmak istemiyoruz.” ifadelerini kullandı.

“Bu takımın barışa ihtiyacı vardı”

Kamp planının iptaline ilişkin konuşan Çalımbay, “Oyuncuların istekleri vardı. Burada bir dönem kriz yaşandı. Bu dönemde oyuncular gergin, yorgun ve aileleriyle yeterince görüşememiş olabilir. İstersek gideriz ama ne yaparsam yapayım oyuncularımla birlikte yapmak isterim. Tabii ki durum da bu.” Bu, oyuncuların her istediğini yapacağım anlamına gelmiyor. Takımın neye ihtiyacı varsa onu yapacağım. Bu takımın barışa ihtiyacı vardı. Fazla vaktimiz yoktu. Şu anda çalışmalarımız çok iyi gidiyor. Pazar günü Sakaryaspor ile oynayacağız. Sakatlıklarımız ve milli takımda zaman yetersizliği nedeniyle ikinci hazırlık maçımızı da iptal ettik. “Çok sayıda oyuncumuz vardı. Artık sadece bir maç oynayacağız. İşimizde herhangi bir sorun yok.” değerlendirmesini yaptı.

“Doktor Zaynutdinov’un maskeyle oynayabileceğini söyledi”

Takımdaki sakatlıklarla ilgili konuşan Çalımbay, “Aboubakar ve Cenk’in çalışmaları sürüyor. Doktor Zaynutdinov’un maskeyle oynayabileceğini söyledi. O da şanssız bir sakatlık geçirdi. Belki de en iyi maçlarından birini oynuyordu. Üzüldük. Ama bizim yapabileceğimiz bir şey yok. Umarım maskeyle oynayabilir.” “En kısa sürede dönecek. Önümüzdeki maçta Aboubakar ve Cenk’in de oynayacağını düşünüyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu