Haber

Biden, Temsilciler Meclisi Başkanı McCarthy ile bütçe konusunda görüşmeye hazır olduğunu söyledi

YENİ ABD Lideri Joe Biden, Temsilciler Meclisi Başkanı Kevin McCarthy ile bütçe politikaları konusunda görüşmeye hazır olduğunu belirtti.

Biden, Philadelphia, Pensilvanya’daki programa bütçe teklifiyle katıldı ve ekonomiSiyasetinden bahsetti.

2024 mali yılı için hükümet harcamalarını içeren bütçe teklifini bugün sunan Biden, bütçe planları konusunda Meclis Başkanı Kevin McCarthy ile görüşmeye hazır olduğunu söyledi. Biden, kendi bütçe planını ve McCarthy’nin bütçe planını görüşerek bu konuda danışmaya hazır olduğunu kaydetti.

Biden, ekonomide işçilerden küçük işletme sahiplerine ve çiftçilere kadar herkesin fırsat eşitliğine önem verdiğini belirterek, vergilerin yanı sıra sağlık ve sosyal harcamalarda yaptıkları düzenlemeden bahsetti.

Biden, bütçeyle ABD’ye yatırım yapılması, çalışan aileler için maliyet ve vergilerin düşürülmesi, Medicare’in (65 yaş ve üstü kişiler için federal sağlık sigortası) güçlendirilmesi ve sosyal güvenliğin güçlendirilmesinin planlandığını kaydetti. İnsülin ilaçlarının liste fiyatlarının yüzde 70 düşürülmesine örnek verdi.

Biden ise sağlık ve sosyal harcamalara kısıtlama getirilmesini isteyen Cumhuriyetçilerin ekonomi politikalarına yük oldu. Önder Biden, Cumhuriyetçilerin sosyal güvenlik ve Medicare kapsamındaki harcamalara kısıtlama getirilmesine izin vermeyeceğini vurguladı.

Biden, “ABD’nin sağlığını ve güvenliğini riske atmak tehlikelidir” dedi. sözünü kullandı.

Zengin ve büyük şirket sahiplerinin de vergilerini ödemeleri gerektiğini vurgulayan Biden, kamu güvenliği için gerekli adımları da atacaklarını söyledi.

10 yılda bütçe açığını yaklaşık 3 trilyon dolar azaltacaklarını kaydeden Biden, ordu ve savunmaya da güçlü yatırımlar yapacaklarını ifade etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu