Haber

Biden ve Netanyahu Gazze Şeridi’ndeki saldırılara yönelik taktiksel duraklamayı tartıştı

Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada, ABD Lideri Joe Biden ile İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun, İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarındaki “taktik duraklamayı” ele aldığı belirtildi.

ABD Başkanı Joe Biden ve İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu telefonda konuştu. Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada, Biden ve Netanyahu’nun görüşmede İsrail, Gazze Şeridi ve Batı Şeria’daki son gelişmeleri ele aldığı belirtildi. Açıklamada, Biden ve Netanyahu’nun Gazze Şeridi’ndeki rehinelerin serbest bırakılmasına yönelik devam eden çabaları ele aldığı, liderlerin “Gazze Şeridi’ne yapılan insani yardım artışını memnuniyetle karşıladıkları ve yardımın önemli ölçüde artırılmasını tartıştıkları” belirtildi.

Açıklamada, Biden’ın Netanyahu’ya askeri operasyonlar sırasında sivillerin korunması gerektiğini vurguladığı belirtilerek, “İki cumhurbaşkanı, sivillere devam eden çatışma alanlarını güvenli bir şekilde terk etme fırsatı verilmesini sağlamak için taktiksel bir duraklama olasılığını ele aldı.” İnsani yardımların ihtiyaç sahibi sivillere ulaşması ve rehinelerin serbest bırakılması.” ” denildi. -WASHINGTON

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu