Ekonomi

BofA Securities Utz Brands hisselerini satın almaya yükseltti, fiyat hedefini 22 dolara çıkardı

Perşembe günü BofA Securities, Utz Brands (NYSE:UTZ) üzerinde yükseliş hamlesi yaparak hisseyi Nötr’den Al’a yükseltti ve fiyat hedefini bir önceki 19,00$’dan 22,00$’a çıkardı. Bu iyimser revizyonun temelinde, şirketin uzun vadeli satış hedeflerine ulaşma kabiliyetine olan güvenin artması ve kazanç artışı ve daha yüksek bir değerleme katsayısı potansiyeli yatıyor.

Yükseltme, Utz Brands CEO’su Howard Freidman ve CFO Ajay Kataria’nın sunum yaptığı bu hafta başında Miami’de düzenlenen BofA Tüketici Konferansı’nın ardından geldi. Konferanstaki tartışmalar, BofA Securities’in şirketin 2024’ün dördüncü çeyreğinin sonuna kadar %4-5’lik bir satış büyüme oranı elde etme ve 2025’e uzanma stratejik planına olan inancını güçlendirdi.

BofA Securities, tuzlu atıştırmalık kategorisi hacimlerinde genel bir yavaşlama gözlemlemesine rağmen, Utz’un pazar payını artırmaya devam edeceğini öngörüyor. Bu beklenti, şirketin coğrafi dağılımını genişletmek ve perakende satış noktası başına ortalama ürün sayısını artırmak için devam eden çabalarıyla destekleniyor.

BofA Securities ayrıca, Utz’un Aralık 2023’teki yatırımcı günündeki görüşlerine atıfta bulunarak, şirketin 2026 yılına kadar %16’lık FAVÖK marjı hedefinin muhafazakar tarafta olabileceğini öne sürüyor. Bu değerlendirme, Utz’un CPB ve K gibi emsallerinin hedeflerini %20 civarında belirledikleri gerçeği ışığında yapıldı.

Firmanın Utz hisseleri için değerlemesi, daha önce tahmin edilen 15,5 kattan bir artışla, 2025 tahmini EV/FAVÖK’ün 18 katı olarak belirlendi.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu