Haber

Çankırı’da Ponzi Yöntemiyle 5 Milyon TL’lik Dolandırıcılık Operasyonu

Çankırı’da 8 kişiyi yüksek kazanç vaadiyle ‘Ponzi’ yöntemini kullanarak yaklaşık 5 milyon TL dolandıran 5 kişi, polis ekiplerinin başarılı operasyonuyla yakalandı. Gözaltına alınan kişilerin yaklaşık 100 milyon TL kar elde ettiği tahmin ediliyor.

Edinilen bilgiye göre, vatandaşları yüksek kazanç vaadiyle dolandırmak amacıyla Çankırı’da yaklaşık 1 buçuk yıl süreyle piramit benzeri yapı oluşturan ETÇ., N.Ö. .YÇ., YC ve SA’lılar çok sayıda vatandaşı ağına yakaladı. Seçil Erzan davasında gündeme gelen ‘ponzi’ yöntemini kullanan kişiler birlikte hareket ederek sisteme giriş yaptı. Vatandaşlara 100 milyon TL civarında maddi zarara yol açtığı düşünülen şahısların Çankırı’da 8 kişiyi yaklaşık 5 milyon TL dolandırdığı ortaya çıktı.

5 kişi gözaltına alındı

Sisteme dahil olan ve kar vaadiyle yatırdıkları parayı alamayan vatandaşların şikayeti üzerine harekete geçen Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı. Ekiplerin başlattığı çalışma sonucunda vatandaşları sisteme dahil ederek dolandıran şahıslar ETÇ., N.Ö., Y.Ç., Y.Ç. olarak belirlendi. SA olduğu belirlendi. Ekiplerin gerçekleştirdiği operasyonda 5 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. Ekipler tarafından yapılan incelemelerde yapının Çankırı’daki organizasyonunun ETÇ., Y.Ç. olduğu belirlendi. ve HAYIR isimli kişiler tarafından yapıldığı belirlendi.

Sahte kripto paralar ele geçirildi

Şahısların evlerinde yapılan aramalarda suç teşkil edebilecek belge ve dijital cihazların makbuzları, sahte para ve kripto paralar ele geçirildi. Gözaltına alınan kişiler emniyetteki işlemlerinin ardından Çankırı Adliyesi’ne sevk edildi. YC, ETÇ. ve YC, SA ve N.Ö. yurt dışına çıkma yasağı ve imza şartıyla adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. serbest bırakıldı.

Öte yandan çok sayıda vatandaşın yapıya dahil edilerek mağdur edildiği öğrenilirken, sayılarının artacağı tahmin edildi. -ÇANKIRI

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu