Ekonomi

Citigroup HP’yi %11 artış potansiyeliyle Satın Al’a yükseltti

Citigroup, HP Inc. (NYSE:HPQ) Al notunu aldı ve son kapanış fiyatına göre %11,08 artış öngörüyor. Bu yükseliş eğilimi piyasadan gelen karışık sinyallerin olduğu bir ortamda meydana geldi. 1,07’lik mevcut satış/satım davet oranı yatırımcılar arasında düşüş eğilimine işaret ediyor.

Opsiyon ticaretindeki temkinli havaya rağmen HP’nin mali tahminleri güçlü görünüyor. Şirketin yıllık gelirinin %5,58 artışla 57,802 milyar dolara ulaşması ve GAAP dışı hisse başına kazancının (EPS) 3,35 dolar olması bekleniyor. Bu büyüme tahmini, HP’nin ürün ve hizmet tekliflerinde yenilik yapma çabalarının altını çiziyor.

Ancak kurumsal mülkiyet azalıyor gibi görünüyor ve HP’de daha az sayıda fon var. Özellikle Berkshire Hathaway, 120.953.000 adetlik değerli hissesinde herhangi bir değişiklik yapmayarak konumunu korudu. Buna karşılık Dodge & Cox ve DODGX – Dodge & Cox Stock Fund gibi diğer önde gelen yatırımcılar yatırımlarını azalttı. Ancak Vanguard Total Stock Market Index Fund ve Primecap Management, şirketteki değerli hisselerini elinde tutmaya devam ediyor.

Citigroup’un yükseltmesine ilişkin farklı görüşler, yatırımcıların teknoloji bölümüne olan güvenini ve değerlemesinin dinamik doğasını yansıtıyor. HP, ana faaliyet alanlarında yeni yenilikler geliştirmeye devam ederken, piyasa gözlemcileri de değişen yatırımcı eğilimleri karşısında şirketin gelir ve kâr hedeflerine ulaşıp ulaşamayacağını yakından takip edecek.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

haberalaca.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu