Haber

Cudi Engizek etkisiz! MİT, Gara’da devreye girdi

Geçtiğimiz yıllarda Türkiye’de güvenlik güçlerine bağlı çok sayıda karakola yönelik eylemlere katılan örgüt liderlerinden Murat Karayılan’ın korumalığını da yapan Cudi Engizek kod adlı Ahmet Gümüş, çetelere uzman suikast eğitimleri verdi. örgütün üyeleri ve örgüt adına silah sistemlerinin geliştirilmesinde görev aldı. MİT tarafından hedefler listesine alındı.

PKK/KCK’nın sınıra yönelik gerçekleştirdiği eylem ve tacizlere karışan örgüt mensuplarını eğitmek amacıyla Suriye’de açtığı eğitim kamplarının genel sorumlusu olarak belirlenen örgüt mensubunun görevden alındığı belirtildi. 2022’de Irak/Gare’deki Apollo Akademiler Komutanlığı’nın başındaydı. Bunu öğrenen saha casusları, bölgeye harekete geçti. Cudi Engizek kod adlı Ahmet Gümüş, uzun takip çalışmalarının ardından MİT’in Irak’ın Gare kentinde düzenlediği operasyonda etkisiz hale getirildi.

KOD ADI CUDİ ENGİZEK OLAN AHMET GÜMÜŞ KİMDİR?

Cudi Engizek kod Ahmet Gümüş, 1999’da PKK/KCK’ya katıldıktan sonra Türk güvenlik güçlerine yönelik birçok eylemin planlayıcısı ve uygulayıcısı oldu. 1999-2007 ortalarında Gabar, Besta, Herkol, Cudi ve Kato Dağı bölgelerinde faaliyet gösterdi.

2008’de Suriye’ye giderek örgüt mensuplarının yetiştirildiği suikast okullarının genel müdürü oldu. 2016 yılında Irak’a yerleşen ve örgütün yöneticilerinden Murat Karayılan’ın koruması olan Gümüş, 2022’nin prestijiyle Irak/Gare’deki Apollo Akademiler Komutanlığı’nın başına geçti. PKK/Özel Kuvvetler bünyesinde görev yaptığı dönemde subay olan ve aynı zamanda örgüt mensuplarına silahlı eğitim verilen İhtisas Akademileri’nin de müdürlüğünü yürüten, Yunanistan’da profesyonel suikast eğitimi almış en uygun suikastçılar arasında gösteriliyordu. PKK/KCK.

 

haberdeveli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu