Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Barbaros Hayreddin Paşa Camii’nin açılışında konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Barbaros Hayreddin Paşa Camii’nin açılışında; “Bu mahalle böyle bir camiye hasret kaldı. ‘Bu camiyi buraya yapalım’ dedik. Kısa sürede yapıldı, 750 milyon liraya tamamlandı… Burada yapılacak dua ve ibadetlerin hakkıyla kabul olmasını niyaz ediyorum.Bu arada tabi ki unutmazsınız. Pazar” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün İstanbul’un Beşiktaş semtindeki Barbaros Hayreddin Paşa Camii’nin açılışını yaptı. Açılışa Meclis Başkanı Mustafa Şentop ve Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Önder Aksakal da katıldı.

Erdoğan şunları söyledi:

“Bu mahalle böyle bir camiye hasret kaldı. ‘Bu camiyi buraya yapalım’ dedik. İnşaatı kısa sürede tamamlanarak 750 milyon liraya tamamlandı.

Kapalı alanda 11 bin, yarı açık ve açık mekanlarda 9 bin kişilik kapasiteye sahip camimizde aynı anda toplam 20 bin kişi ibadet edebilecek. 929 araçlık otoparkı, atölyeleri, kütüphanesi, çok amaçlı salonu ve kafeteryasıyla her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş, camimizin Beşiktaş’ta çok değerli bir ihtiyacı karşılayacağına inanıyorum.

“PAZAR GÜNÜNÜ UNUTMAYIN”

Burada yapılacak dua ve ibadetlerin kabul olmasını niyaz ediyorum. Bu arada her zamanki pazar gününü unutmuyorsunuz. Allah yar ve yardımcımız olsun.”

Kaynak: ANKA / Günümüz

haber-doganyurt.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu