Ekonomi

Doğa Koleji, FRC Bosphorus Bölge Turnuvası All Star’ı kazandı

Doğa Koleji Ankara Çayyolu yerleşkesi, dünyanın önde gelen robotik turnuvalarından First Robotic Competition (FRC) Bosphorus Regional Turnuvası’nda “Rookie All Star” ödülünün sahibi oldu.

Doğa Koleji’nden yapılan açıklamaya göre Tabiat Koleji, robotik alanında elde ettiği başarılara bir yenisini daha ekleyerek FRC Bosphorus Bölge Turnuvası’ndaki performansıyla ön plana çıktı.

Doğa Koleji Ankara Çayyolu Kampüsü Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencileri tarafından geçen yıl kurulan “#9093” numaralı Veritas Robotics grubu, 45 takımın katıldığı 3 gün süren turnuvada Rookie All Star ödülünün sahibi oldu.

Mekanik, yazılım, grafik, PR, sosyal medya, sağlık gibi iş bölümlerine ayrılan grup üyeleri, 6 haftalık robot tasarım ve üretim süreci boyunca büyük emek gösterdiler ve ödülle tanışmanın gururunu yaşadılar.

Bilim ve teknoloji alanında yaptığı çalışmalarla öğrencilere en çok ilham veren grup olan Veritas Robotics, kısa sürede VEX Robotics Almanya Stuttgart Şampiyonu, VEX Robotics Samsun Turnuva Şampiyonu, VEX Robotics Mersin Turnuva Şampiyonu ve birçok başarıya imza attı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu