Teknoloji

Ekşi Sözlük’ün ‘ekisozluk42’ Alan Adına Erişim Engeli

Ekşi Kelamlık erişim çılgınlığıyla yeniden gündem oldu. 2023 Genel Seçimleri öncesi geçtiğimiz aylarda erişim sorunu yaşayan Ekşi Sözlük’e bir engel daha çıktı. Çözümü ‘ekisozluk42’ adlı yeni bir alan adı kullanmakta bulan popüler sosyal iletişim platformunun da bu alan adına erişimi engellendi.

Kaynak:https://www.webtekno.com/eksi-sozluk-…

Ekşi Sözlük, 22 Şubat’ta Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından ‘ulusal güvenlik ve kamu düzeninin korunması’ gerekçesiyle kapatıldı.

Yaşananların ardından platform, Kelamlık yönetiminin aldığı kararla ‘eksisozluk2023.com’ alan adını kullanmaya başladı.

14 Mayıs’ta yapılan Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimleri’ne bir gün kala Ekşi Kelamlık yeni bir engelle karşılaştı. Ankara 6. Sulh Ceza Mahkemesi’nin 13 Mayıs 2023 tarih ve 2023/4391 sayılı kararıyla Ekşi Kelamlık’a ‘milli güvenlik ve kamu düzenini korumak’ gerekçesiyle erişim engellendi.

Erişim sorunu yaşayan Ekşi Kelamlık, eksisözlük2023.com alan adına yeni bir alternatif sunarak eksozluk42.com alan adı üzerinden hizmet vermeye devam etti.

Ekşi Sözlük’e ekşisozluk42.com alan adıyla dün gece itibariyle erişim sağlandı.

Ancak bu bir kısıtlamaya neden oldu. Ekşi Sözlük’e erişime açılan alternatif alan adı “eksisozluk42.com” da erişim engelleme kararıyla bloke edildi.

Bunun üzerine platform erişim için “eksisozluk1923.com” alan adını kullanmaya başladı.

hasanbeyli-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu