Teknoloji

Epic Games Store 5 Yıl Sonra Hala Kârlı Değil ve 230 Milyondan Fazla Kullanıcıya Sahip

Epic Games, oyun mağazası Epic Games Mağazası2018 yılında Steam rakibi olarak piyasaya sürüldü. Bu dönemde platform, özellikle her hafta sunduğu tanınmış ücretsiz oyunlarla tüm dünyada büyük ilgi gördü.

Bugün Epic Games Store ile ilgili şaşırtıcı yeni bilgiler ortaya çıktı. Şirket, platformun Google ile devam eden davada hâlâ olumlu bir sonuç alamadığını duyurdu.

Epic Games Store beş yıl sonra hâlâ kâr edemiyor

Alınan bilgiye göre Epic Games Store, Aralık ayında Beşinci yaşına yaklaşırken hala kar elde edemedi. ve israf etmeye devam etti. Bu durum, Alan Wake 2’den Fortnite’a, Rocket League’den Dead Island 2’ye kadar Epic’e özel oyunlar ve 230 milyondan fazla kullanıcıya ücretsiz oyunlar sunulmasına rağmen hâlâ istenilen hedefe ulaşılmadığını ortaya koydu.

Epic Games Store’un büyük hedefleri var

Platformun işvereni Steve Allison hâlâ kârlı olmasa da Epic’in hedefi büyümek devletler. Yani şirket Unreal Engine ve Fortnite gibi diğer bölümlerden faydalanırken Epic Store’un kâr edememesinden rahatsız olmuyor ve uzun vadeli planlar yapıyor. Esasen iki yıl önce Apple ile yaşanan davada elde edilen bilgiler, platformun 2027’ye kadar kar beklemiyoruzortaya çıkarmıştı.

Yine de bu açıklama Valve’ın oyun mağazası alanında hala Steam ile hakimiyet kurduğunun göstergesi. Elbette Steam’in 20 Kasım itibarıyla dolara geçmeyi planlaması nedeniyle bu durum özellikle ülkemiz açısından yakın zamanda değişebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evden eve nakliyat
istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu