Haber

Erdoğan’dan Filistin’e son dakika mesajı: Hazırız!

FLAŞ HABER: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dünya Hükümetleri Zirvesi’nde konuşuyor. Erdoğan, “Bölgemizde barışın, huzurun ve ekonomik kalkınmanın yolu Filistin devletinin kurulmasından geçer. Garantörlük de dahil olmak üzere sorumluluk üstlenmeyi kabul ettiğimizi söyledik. İnisiyatif alan tüm ülkelere teşekkür ediyorum.” söz konusu.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Türkiye bir başarı öyküsü yazıyor. Türkiye Yüzyılı vizyonumuzla geleceğin Türkiye’sini inşa ediyoruz. Etrafı ateş çemberiyle çevrili ülkemizin bu güne gelmesi kolay olmadı; Her başarının arkasında büyük bir emek vardır.

Dünyamız bir alacakaranlık döneminden geçiyor. Rusya-Ukrayna savaşında sorumluluk aldık.

“GARANTİYE HAZIRIZ”

İsrail kalıcı barış istiyorsa yayılmacı hayallerin peşinden koşmayı bırakmalıdır. Bölgemizde barışın, huzurun ve ekonomik kalkınmanın yolu Filistin devletinin kurulmasından geçmektedir. Garantörlük dahil tüm sorumluluğu üstlenmeyi kabul ettiğimizi söyledik. Şu ana kadar Gazze’ye ulaştırılmak üzere bölgeye 34 bin ton insani yardım malzemesi gönderdik. İnisiyatif alan tüm ülkelere teşekkür etmek istiyorum. BM’de bunu kabul eden ülkelere şükranlarımı sunmak isterim. Filistinli kardeşlerimizi asla yalnız, çaresiz ve yalnız bırakmayacağız. Gazze’deki katliamı bir an önce durdurmamız gerektiğini söylüyorum.

İsrail kalıcı barış istiyorsa yayılmacı hayaller peşinde koşmayı bırakıp 1967 sonu temelinde bağımsız bir Filistin devletinin varlığını kabul etmelidir. 1967 sınırlarında bağımsız, egemen ve coğrafi olarak bütünleşmiş bir Filistin devleti kurulana kadar atılan her adım yarım kalacaktır. Başkenti Doğu Kudüs olan.

1967 sonlarında başkenti Doğu Kudüs olan bağımsız, egemen ve coğrafi açıdan bütünleşmiş bir Filistin devleti kurulana kadar atılan her adım yarım kalacaktır.

Son dönemde Birleşmiş Milletler Filistin Mülteciler Ajansı’na yönelik artan prestijli suikastlardan üzüntü duyduğumuzu belirtmek isterim.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu