Haber

Güney Kore ve Suudi Arabistan stratejik ortaklığı derinleştirme konusunda anlaştı

Güney Kore Devlet Başkanı Yoon Suk Yeol, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Salman ile “stratejik ortaklığı derinleştirme” konusunda anlaştı.

Güney Kore Cumhurbaşkanlığı Ofisi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre Yoon, Suudi Arabistan ziyaretinin ikinci gününde Veliaht Prens bin Salman ile başkent Riyad’daki Al Yamamah Sarayı’nda bir araya geldi.

İki lider, turizm, kültürel alışveriş, otomobil ve gemi üretiminin yanı sıra inşaat ve enerji sektörleri gibi yüksek teknoloji endüstrilerindeki stratejik işbirliklerini “derinleştirme ve güçlendirme” konusunda mutabakata vardı.

Toplantıda İsrail-Filistin çatışmasına da değinen Yoon, ülkesinin insani yardım da dahil olmak üzere “gerekli yardımı sunacağını” kaydetti.

Yonha haber ajansının haberine göre Yoon’un, 21 Ekim’de başlayan 4 günlük Suudi Arabistan ziyaretinin ardından Katar’a gitmesi bekleniyor.

Güney Kore Devlet Başkanı Yoon ve Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Salman, Kasım 2022’de iki ülke arasındaki iş birliğini güçlendirecek projelerle ilgili bir komite kurulması konusunda mutabakata vardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu