Teknoloji

Havelsan duyurdu… Milli Eğitim Bakanlığı ile işbirliği sağlandı!

HAVELSAN, Türk savunma sanayisinde değerli bir yeri olan bir yazılım ve yapay zeka merkezidir. Şirket, mühendis adaylarına yönelik “Mühendis Gençlik Projesi” için dikkat çekici bir mutabakat zaptı imzaladı. Bu program sayesinde geleceğin mühendisleri, bugünün HAVELSAN’ının mühendisleri ile bir araya gelerek teknoloji alanında değerli deneyimler kazanıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı ile yapılan işbirliği anlaşması sayesinde program daha da güçlendirilmiştir. HAVELSAN, bu programda mühendislik hayalleri kuran gençlerin projelerini takdir ediyor ve teknik koçluk desteği veriyor. Bu sayede gençlerin projeleri gerçeğe dönüşerek Türkiye’nin savunma sanayisine katkı sağlanmaktadır.

GENÇ MÜHENDİSLERE VERİLECEK EĞİTİMLER

HAVELSAN tarafından Twitter üzerinden yapılan açıklamada, gençlerin mühendislik becerilerinin artırılacağı belirtildi. Bahisle ilgili yapılan açıklamada;

“Milli Eğitim Bakanlığı ile Mühendis Genç Projemiz için iş birliği protokolü imzaladık.

Protokol kapsamında; MEB tarafından belirlenen başarılı ve seçkin öğrencilere HAVELSAN’ın mühendislik yetenekleri aktarılacak ve geleceğin genç Mühendis adayları yetiştirilecektir.söylendi.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu