Haber

İDDEF’ten selden etkilenen Afganistan’a acil yardım

Afganistan’da şiddetli yağışların yol açtığı sel felaketinin ardından İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (IDDEF), kardeşlerimizin yaralarını sarmak, acılarını dindirmek ve acil ihtiyaçlarını karşılamak için harekete geçti. Ülkedeki İDDEF grupları, sel mağdurlarına ilk olarak sıcak yemek, çadır ve battaniye ulaştırdı.

İDDEF, Afgan hükümetinin Meydan Vardak vilayeti Jalrez, Chak, Narkh, Sayedabad ve Jaghoto ilçelerini vuran sellerde 31 kişinin hayatını kaybettiğini, 74 kişinin yaralandığını, 41 kişinin kaybolduğunu ve yüzlerce hayvanın telef olduğunu açıkladığını bildirdi. Afgan devlet yetkililerinin selin yüzlerce evi yıktığını, tarım alanları ve altyapıda büyük hasara yol açtığını açıkladığını kaydeden İDDEF, afetzedelere gerekli yardımın bir an önce sağlanması için yardım kuruluşlarının davetine yanıt verdiklerini bildirdi.

İDDEF’ten yapılan açıklamada, ekiplerin bölgedeki yarayı sarmak için çalışmalarını sürdürdüğü bildirildi, “İDDEF olarak işgalcilerin büyük yıkıma uğradığı Afganistan’a yönelik insani yardım, imar ve canlandırma çalışmalarımızı sürdürüyor, şimdi de sel felaketiyle sarsılan bölgelerde acil yardım çalışmalarını yürütüyoruz. Destek olun, Afgan kardeşlerimizin yaralarını birlikte saralım. Ülkedeki sel mağdurlarımıza gıda, sıcak yemek, ilaç, battaniye ve çadır gibi acil yardım malzemeleri ulaştırmak isteyen bağışçılarımız www.iddef.org web sitemiz üzerinden veya 0212 621 0065 numaralı davet merkezimizi arayarak destek olabilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu