Ekonomi

Kaftancıoğlu: İl başkanlığını devrediyorum

CHP’de ‘değişim’ ve ‘yakınlaştırma’ tartışmaları sürüyor. Bu tartışmaların gölgesinde CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, 1,5 ay sonra görevi devredeceğini açıkladı. Gazeteci Fatih Altaylı’ya konuşan Kaftancıoğlu, “1,5 ay sonra il başkanlığını devrediyorum ve rahatım” dedi. söz konusu.

Kaftancıoğlu, Beyoğlu Kaymakamını görevden aldığını ve artık Beykoz Kaymakamının görevden alınmasının İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yakınlığıyla alakası kalmadığını belirterek, şöyle devam etti:

Şimdi beni suçladıkları şey Beykoz Kaymakamı’nın görevden alınması. İlçe başkanı Aydındüz’ü söze muhalif olduğu için görevden uzaklaştırdım. Palavra. Aydın Bey, cumhurbaşkanlığı döneminde Muharrem İnce’nin sancağını taşıyordu. Canhiraş imza kampanyası için çalıştı. Eğer satın alacak olsaydım, o zaman alırdım. Ben almadım. Güldük, takıldık. O çok hoş bir adam. Biliyorsan seversin. Ben de severim. Ama sonra görevden aldım. Daha doğrusu almaya çalıştım. Partiye yeni üyenin evine giderek adamı korkuttular. ‘Üyeliğiniz yasa dışı, istifa etmezseniz iş bulursunuz’ dediler. Adam korkup istifa etti ve bana bir şey olur mu diye bizi aradı. Duyduğumda çok sinirlendim. Seçim çalışmaları için lojmanlara gelmeyen tembeller, üyeleri korkutmak için lojmanlara gidiyor. Daha ne. Hızla onu görevden almaya çalıştım. Fahri Adıgüzel devreye girerek genel başkanın yanına gitti. Kemal Bey beni aradı. “Al,” dedi. ‘Sen öyle diyorsan almam’ dedim. Ben almadım. Ancak 1.5 ay önce onun da bildiği ve partideki birçok kişinin bildiği bir sebeple kendisini görevden aldım. Görevden alınmamın Ekrem Başkan’a yakın olmamla bir ilgisi yok. Ayrıca yakınsa ne müellif, ne değilse müelliftir. İstanbul’da Ekrem İmamoğlu’na yakın tek ilçe başkanı mı onu da alayım. Daha birçok lider var. Neden onları ben almadım da Aydın Düzgün’ü aldım.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu