Haber

Kapalıçarşı’da Değer Kaybı Altın İşlemi

KAPALIÇARŞI’da indirdikleri ziynet eşyalarını takoz, yaldız ve tezyinattan sonra serbest bırakan zanlılar hakkında operasyon düzenlendi. Operasyonda ele geçirilen ve piyasa değeri yaklaşık 80 milyon lira olan ve 50 kilo karatla oynanan altın, İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde sergilendi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Fatih’te ürettikleri altınları Türkiye’nin çeşitli bölgelerine göndererek kuyumculara satmaya çalışan zanlılar hakkında çalışma başlattı. Kaplıçarşı’da 1 aydır takip edilen iş yerinde ekiplerin çalışmasıyla geçersiz altın üretildiği belirlendi. Düşük kalibreli bilezikler, altın zincirler, Reşat altınları, yüzükler gibi takılar üretenler, M.Ö. ve SY belirlendi. Zanlıların usta yardımcılarıyla birlikte ürettikleri dengesiz takıların takoz, yaldız, patentleme ve süsleme adı altında son şeklini verdiği, imalatçı-atölyelerin bazen kurye bazen de saha elemanları ile pazara götürmeye çalıştıkları belirlendi. Şüphelilerin, eşleri ve diğer aile üyeleri adına taşıt ve taşınmaz mal alarak finanse ettikleri parayı saklamaya çalıştıkları belirlendi.

80 MİLYON LİRALIK PAZAR OLAN 50 KILOGRAM ALTIN ​​KAPATILDIEkipler, 13 Temmuz Perşembe günü Kapalıçarşı’da düzenledikleri operasyonda 2 zanlıyı gözaltına aldı. Yapılan aramalarda altın ve 50 kilogramla oynanan yaklaşık 80 milyon lira piyasa değeri olan çok sayıda malzeme ele geçirildi. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen iki zanlıya ev hapsi şeklinde adli kontrol hükümleri uygulandı. Operasyonda ele geçirilenler, İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde sergilendi.

– İstanbul

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu