Haber

Kocaeli’de ekilmedik toprak kalmayacak

KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, ziraî kalkınmaya takviye olmak ve çiftçilerin gelir seviyesini artırmak için hayata geçirdiği proje kapsamında, yaklaşık 16 bin çiftçiye 2,7 milyon litre tamamı hibe mazot dayanağı sağlıyor.

Büyükşehir Belediye Lideri Tahir Büyükakın’ın en kıymetli kırsal kalkınma atılımlarından biri olan mazot takviyesi, üreticilerin yüzünü güldürüyor.

Traktörlerinin depolarını mazotla dolduran çiftçiler, tarlalarını sürmeye başladı. Lider Büyükakın, bilhassa pandemi periyodundan bu yana hayata geçirdiği Türkiye’ye örnek projelerle ziraî üretimin kesintisiz devam etmesi için çiftçilere her türlü katkıyı sağlayarak, üreticilerin yanında olmaya devam ediyor. “Kocaeli’de ekilmedik bir karış toprak kalmasın” sloganı ile teşvik ettiği çiftçilerin gelir seviyesini artırmaya ve ziraî kalkınmaya takviye veren Büyükşehir, geçen yıl başlattığı mazot takviyesini bu yıl da sürdürüyor.

128 MİLYON TL BEDELİNDE MAZOT DESTEĞİ

Muhtarlık işleri Dairesi Ziraî Hizmetler Şube Müdürlüğü’nce yürütülen proje kapsamında, geçen yıl yaklaşık 13 bin çiftçiye 53 milyon lira pahasında toplam 2 milyon litre mazot dayanağı verilmişti. Bu yıl da bu dayanağı sürdüren Büyükşehir, yaklaşık 16 bin çiftçiye toplam 75 milyon lira bedelinde tamamı hibe 2,7 milyon litre akaryakıt takviyesi sağlıyor. Geçen yılla birlikte üreticilere toplamda 128 milyon TL kıymetinde tamamı hibe 4 milyon 700 bin litre mazot takviyesi verilmiş oldu.

İshakçılar Mahallesi’nde düzenlenen merasimle, Derince ve Körfez ilçesindeki üreticilere akaryakıt kartları merasimle teslim edildi.

İzmit ve Başiskele ilçesindeki çiftçiler ise mazot dayanağı kartlarını, Kocaeli Fuarı’ndaki Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı’ndan teslim almaya başladı.

Başvuruların birinci gününde sabahın erken saatlerinden itibaren kartlarını almaya gelen çiftçiler, dağıtım merkezlerinde yoğunluk oluşturdu. Yoğunluk nedeniyle rastgele bir sorun yaşanmaması için gerekli tedbirleri alan vazifeliler, gerekli evrakları hazırlarken, bekleyen çiftçilere çay ikramında bulunuyor.

Üreticilerin kartlarını beklemeden teslim almaları için ağır mesai harcayan ilgililer, girişte form dolduran çiftçilere, kimlik ibrazı ve imza karşılığında kartlarını teslim ediyor.

Bugün prestiji ile Karamürsel ilçesindeki üreticiler, Karamürsel Altınkemer Kültür Merkezi’nden, Kartepe ve Gölcük’teki çiftçiler, ilçelerin ziraat odalarından, Gebze, Dilovası, Çayırova ve Darıca ilçesindekiler de Gebze Ziraat Odası’ndan mazot dayanak kartlarını teslim almaya başladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu