Yaşam

Mersin Yenişehir Belediyesi’nin açık hava sinema günleri başladı

Mersin Yenişehir Belediyesi’nin kırsal mahallelerde düzenlediği açık hava sinema günleri bu yıl başladı. Değirmençay ve Çavak mahallelerine kurulan beyaz perdeyle vatandaşlar birlikte film izleme imkanı buldu. Yenişehir Belediyesi her gün kırsal bir mahallede sinema gösterimi yapacak.

Kültürel ve sanatsal etkinliklerle Yenişehir’e büyük bir hareketlilik kazandıran Yenişehir Belediyesi, kırsal mahalleleri de unutmuyor. Daha önce kırsal mahallelerde tiyatro oyunları sahneleyen Yenişehir Belediyesi, bu yıl açık hava sineması kurdu. İlk sinema gösterimi Çavak İlçesi’nde Türk sinemasının sevilen komedi filmi Hababam Sınıfı ile gerçekleştirildi, ardından Sevinçli Çiftlik filmi Değirmençay Mahallesi’nde gösterildi.

Birlikte film izleme imkanı bulan vatandaşlara patlamış mısır ve soda da ikram edildi. Sinema gösterimleri öncesinde stant kuran Yenişehir Belediyesi, mahalledeki vatandaşların talep ve tekliflerini alarak, kadınlara ve çocuklara yönelik hayata geçirilen projeler hakkında bilgi verdi.

Açık hava sineması bugün saat 20.00’de Buyruklar Mahallesi’nde kurulacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu