Ekonomi

Mısır, Birleşik Arap Emirlikleri’nden 500 milyon dolarlık buğday ithalat fonu sağlayacak

Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) Mısır’ın buğday ithalatına 5 yıllığına 500 milyon dolarlık finansman sağlaması için anlaşmaya varıldığı bildirildi.

Mısır Uluslararası İşbirliği Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Mısır’ın gıda güvenliği konusunda alınan tedbirler kapsamında BAE ile anlaştığı açıklandı.

Anlaşma ile BAE’nin Mısır’ın buğday ithalatına 5 yıl boyunca her yıl 100 milyon dolar olmak üzere toplam 500 milyon dolar sağlayacağı açıklandı.

Anlaşmanın Mısır Uluslararası İşbirliği Bakanı Ranya Mashat, Maliye Bakanı Muhammed Muid ve Genel İkmal Otoritesi Başkan Yardımcısı Ahmed Yusuf Mansur ve Abu Dabi Ekonomik Kalkınma Fonu Direktörü Mansur Bin Zeyd Al Nahyan tarafından imzalandığı bildirildi.

Mısır Uluslararası İşbirliği Bakanı Meshat, anlaşmanın Mısır ile BAE arasındaki “stratejik derinliği ve entegrasyonu artırma arzusunu yansıttığını” belirtti.

Maliye Bakanı Muid, ülkesinin “kapsamlı ve sürdürülebilir kalkınma hedeflerine ulaşmak için bölgesel ve uluslararası ortaklarıyla işbirliğini artırdığını” söyledi.

Abu Dabi Ekonomik Kalkınma Fonu Direktörü Al Nahyan, “Anlaşma, iki kardeş ülkenin çeşitli alanlarda ilişkilerini geliştirme ve ticaret hacimlerini artırma kararlılığını yansıtıyor” dedi. değerlendirmesini yaptı.

caybasihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu