Haber

RTÜK, 4 kanalın deprem yayınına ‘ceza’ gündemiyle toplanacak

ANKARA– Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Maraş merkezli yayınları nedeniyle TELE 1, HALK TV, FOX ve Habertürk hakkında ‘cezalandırma’ gündemiyle yarın toplanacak.

“MİLYONLARCA SAHİP OLDUĞU GERÇEĞİNİ HİÇBİR CEZA GİZLEYEMEZ”

RTÜK Üyesi Okan Konuralp, deprem yayınlarına ilişkin yayınların incelenmesine ilişkin yaptığı açıklamada, “Ancak onbinlerce vatandaşımızın ölümüne sadece deprem değil, beceriksizlik ve kibir neden oldu! Ve olası cezalarla sorumlu oldukları gerçeği saklayabileceklerini düşünüyorlar.” “Hiçbir ceza, kurtarılmayı beklerken ölenlerin ve yakınlarının çaresizliğini unutturamaz” sözlerini kullanan Konuralp, şöyle devam etti:

“Hayatını kaybeden vatandaşlarımız; Hiçbir ceza, harap olmuş şehirlerin, ebeveynsiz çocukların ve evsiz milyonların önümüze serdiği gerçeği gizleyemez!”

‘BEYHÜDE ÇABA’

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan RTÜK Üyesi İlhan Taşcı, “RTÜK, gündeme gelen yetersizlik ve eksiklikleri haber yapan televizyonlar için üst sınıra kadar para cezası verilmesi ve programın 5 kez durdurulması için yarın toplanacak. deprem sonrası adli soruşturma gerektiren bir düzeyde ve gelişmeleri yayınlıyor. Bu boşuna.

“RTÜK, FoxTV (1) Habertürk (1) Halk TV (2) Tele 1 (2) raporu Üst Kurul toplantısında görüşülecek. Gazeteciler halkla ilişkiler için değil, halka gerçekleri anlatmak için vardır. Halkın feryadı bastırılınca acılar dinmiyor, bölgede hâlâ süregelen beceriksizlik ortadan kalkmıyor!” (DUVAR)

habernizip.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu