Ekonomi

Seçim sonuçlarının netleşmesinin ardından borsa haftaya yükselişle başladı.

Açılışta BIST 100 endeksi önceki kapanışa göre 115,49 puan ve yüzde 2,52 artarak 4.696,17 puana yükseldi. Bankacılık endeksi yüzde 1,38 ve holding endeksi yüzde 1,56 arttı.

BIST 100 ENDEKSİ GÜNÜ 4.580,67 PUANLA KAPATTI

Orta sektör endekslerinde en çok kazanan yüzde 5 ile madencilik olurken, tek kaybeden yüzde 0,31 ile menkul kıymet yatırım paydaşı oldu. Cuma günü yükseliş trendinde hareket eden BIST 100 endeksi yüzde 3,45 yükselerek günü 4.580,67 puandan kapattı.

YATIRIMCILAR FED KARARINA BAKTI

Analistler, ABD’de borç limiti krizine ilişkin prensipte anlaşmanın arttığı açıklamasıyla küresel borsalarda risk iştahının arttığını belirtti. girdiğini söyledi.

BORÇ LİMİTİNİN 2 YILLIK ARTIRILMASI ÖNGÖRÜLÜYOR

ABD basınında yer alan haberlere göre Beyaz Saray ile Cumhuriyetçiler arasında uzun süren müzakerelerin ardından varılan anlaşma kapsamında borç limitinin 2 yıl süreyle artırılması bekleniyor.

SEÇİMİ KAZANAN ERDOĞAN’DAN EKONOMİK İSTİKRAR MESAJI

Öte yandan, dün yapılan yerel seçimlerin ardından Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener, “Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı olarak Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 1994 yılında yapılan seçim sonucunda Cumhurbaşkanı seçildiği görülmüştür. Geçici sonuçlar.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından yaptığı açıklamada, güven ve istikrarın çok önemli iki kavram olduğunu vurgulayarak, “Buna devam edeceğiz ve güçlü bir yapı inşa edeceğiz. ekonomi Yönetimini bu iki kavram üzerine kuracağız. Uluslararası prestije sahip bir mali yönetim, yatırım ve istihdam odaklı bir üretim ekonomisi tasarlıyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu