Haber

Selçuk Balkan ‘Halk Buluşmalarına’ Başladı

Mitinglerde her mahallede halk buluşmaları düzenleyeceğini ifade eden Selçuk Balkan, ilk halk buluşmasını Güvendik ve Denizli Mahallesi sakinleri ile gerçekleştirdi. Ayrıca Balkan’ın seçim sürecinde vaatlerinden biri olan Urla Devlet Hastanesi–Çeşmealtı yolu da faaliyete başladı

Urla Belediye Başkanı Selçuk Balkan Halk Buluşmalarına Denizli ve Güvendik Mahallesi ile başladı. Yaklaşık 300 yurttaşın yer aldığı ve 3 saat süren halk buluşmasına Urla Belediye Başkanı Selçuk Balkan ile birlikte CHP Urla İlçe Başkanı Pelin Karasakal, Belediye Meclis Üyeleri ve Birim Müdürleri katıldı. Açılış konuşmasında her ay her mahallede halk buluşması gerçekleşeceğini belirten Selçuk Balkan “Seçimden önce mahallelerimizde halk buluşmaları gerçekleştireceğimizi dile getirmiştik. Bugün Denizli ve Güvendik Mahallesi muhtarlarımızı ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerimizi ilettik. Hep birlikte mahallelerimizin sorunlarını, sizlerin taleplerini dinleyeceğiz. Talepleriniz, imkânlar doğrultusunda ilgili birimlerimiz tarafından en kısa sürede yerine getirilecek. Sosyal belediyecilik anlayışı ile her ay, her mahallede halk buluşması gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Urla’yı hep birlikte mutlu bir kent yapacağız” dedi.

SİNEKLE MÜCADELE, SAHİL DÜZENLEMESİ, YENİ PAZAR YERİ

Sineklerin üremesini engellemek adına derelerin ve foseptiklerin ilaçlandığını belirten Selçuk Balkan “Belediyemizin ihbar hattına gelen sinek şikâyetlerini İzmir Büyükşehir Belediyemize bildiriyoruz ve anında müdahale gerçekleşiyor. Büyükşehir Belediyemiz tarafından bu senede düzenli olarak ilaçlama yapılacak. Bölgedeki sinek şikayetlerini muhtarlarımıza bildirdiğinizde muhtarlarımız bizlerle irtibata geçiyor. Sinek üremesinin engellemesi adına derelerimiz ve foseptiklerimiz belli periyotlarla ilaçlanıyor” dedi. Sahil kısmında yer alan ahşap kompozit yer döşemelerinin kullanışlı olmadığını ve zarar gördüğünü DE dile getiren Balkan, “O bölüme deniz suyuna dayanıklı, daha kalıcı bir uygulama yapılması lazım. Bunun üzerine de çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz. Ayrıca sahil şeridinde yapılan sokak lambaları çok sık olmuş. Onları seyrekleştirip, çıkan lambaları da aydınlatmanın yetersiz kaldığı başka alanlarda kullanacağız. Sahillerimizi düzenliyoruz. Sahiller tamamen halkımızın olacak. Tuvalet, duş ve büfesi ile halkımızın kullanımına hazır olacak. 15 tane sahilimizi düzenleyip yaz sezonuna yetiştirmek için çalışmalarımız devam ediyor” dedi. Çeşmealtı Semt Pazarı’nın deniz kenarında olmasının olumsuz hava koşullarında hem esnafı hem de vatandaşı zor duruma soktuğunu belirten Selçuk Balkan yeni pazar yeri için hazırlıkların sürdüğünü açıkladı. Balkan, halkın ve esnafın talepleri doğrultusunda, tuvaletlerin, çay ocağının, dinlenme alanlarının olduğu modern bir kapalı pazar yeri inşa edeceklerini dile getirdi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu