Haber

Seyhan Belediyesi hangi parti? Adana Seyhan Belediye Başkanı hangi partiden seçildi, belediye başkanı kim?

Seyhan Belediye hangi parti? Sorusu, 2019 Adana yerel seçimleri kapsamında kimin seçildiğini merak edenler tarafından arama motorlarında araştırılıyor. Vatandaşların merak odağı olan Seyhan Belediyesi hangi parti? Seyhan Belediye Başkanı kimdir, hangi partidendir? Sorularınızın yanıtları haberimizde. İşte tüm merak edilenler. Peki Seyhan Belediyesi hangi parti? Adana Seyhan Belediyesi başkanı hangi partiden seçildi, belediye başkanı kim?

SEYHAN BELEDİYESİ HANGİ PARTİ?

2019 Adana yerel seçimleri, Türkiye genelindeki diğer yerel seçimlerle birlikte 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirildi. OySonuçlar kapsamında Akif Kemal Akay yüzde 57,84 oy oranıyla CHP’den Adana Seyhan Belediye Başkanı olmaya hak kazandı.

AKİF KEMAL AKAY KİMDİR?

Akif Kemal AKAY, 1950 yılında Adana’da doğmuş olup, ilk, orta ve lise eğitimini Adana’da tamamlamıştır. İstanbul Üniversitesi Kimya Mühendisliği Yüksek Lisansı, İstanbul Üniversitesi İşletme Yönetimi ve Organizasyon Yüksek Lisansı ve Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Biyokimya Uzmanlık Anabilim Dalı mezunu olan Akay, uzmanlığı süresince aynı bölümde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. Adana ve Bölgenin ilklerinden olan tıbbi biyokimya ve tıbbi mikrobiyoloji laboratuvarı Bir-Lab’ın kurucusudur.

1968 yılında CHP’ye üye olan Akay, SODEP Merkez İlçe Başkan Yardımcılığı, SODEP İl Müdürü, SHP İl Müdürlüğü, CHP İl Sekreteri, CHP İl Başkanı, CHP ve SHP Kongre Delegesi, CHP ve SHP Seçim Kurulu Üyeliği ve Başkanlığı görevlerinde bulundu. Hem de CHP Bilim Kurulu. Üye ve CHP Parti Okulu Öğretmeni olarak görev yaptı.

Akif Kemal Akay, Kemalist Düşünce Derneği’nde Genel Başkan Yardımcısı, Akdeniz Bölge Müdürü, Şube Başkanları, Genel Lider Danışmanı ve Adana Güç Birliği Vakfı’nın kurucusu ve yöneticisi olarak görev yaptı. Birçok sivil toplum kuruluşunda delege ve üyelikleri bulunan, birçok sosyal sorumluluk projesine imza atan Akif Kemal AKAY, 31 Mart 2019’da yapılan yerel seçimlerde Seyhan Belediye Başkanı seçildi. Akif Kemal Akay’ın “Neden” adlı iki kitabı var. CHP” ve “Belediye Başkanını Silin”.

Kaynak: Haberler.com / Gündem

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu