Haber

Son anket temeli ortaya koydu: yüzde 92

Türkiye, tarihinde eşi benzeri görülmemiş ve büyük yıkıma neden olan bir deprem felaketiyle karşı karşıya kaldı. Bu felaketin ardından Türk halkı arama kurtarma, gıda, barınma, sağlık malzemesi ve her türlü destek için tek yürek oldu.

Türk Silahlı Kuvvetleri, Sivil Toplum Kuruluşları ve dış ülkelerden yardıma gelenler yaraları sarmak için çaba sarf etti. Peki Türk halkı deprem anında yardımlaşma duygusunu nasıl buldu? Araştırmaya göre Türkler yüzde 89,9 deprem sırasında yardımlaşma duygusunu çok güçlü bulmuşlardır. Sivil toplum kuruluşlarının performansı yüzde 92,2başarılı olarak değerlendirin.

TSK’NIN DEPREM SÜRECİNDEKİ ÇALIŞMALARI BAŞARILI OLDU

Türkiye’nin hem içeride hem de dışarıda güvenliğinin teminatı olan Türk Silahlı Kuvvetleri, arama kurtarma başta olmak üzere çeşitli yardım faaliyetleriyle de sahadaydı. Peki, Türk halkı bu yardım seferberliği hakkında ne düşünüyor? Araştırma sonuçlarına göre Türkler yüzde 65,1TSK’nın deprem sırasındaki performansını başarılı buldu.

TÜRK HALKI YABANCI ÜLKELERİN YARDIMINI ÖNERDİ

Türkiye’nin dış politikada zaman zaman zorlandığı ülkeler de dahil olmak üzere birçok yabancı ülke Türkiye’ye değerli takviyeler sağlamıştır. Nakdi yardımın yanı sıra kimisi arama kurtarma çalışmalarına katıldı, kimisi de kendi ülkelerinden yardım getirdi. Bu yardımlar Türk halkı tarafından nasıl karşılandı? Araştırmaya göre katılımcıların %81,4’ü yabancı ülkelerden gelen yardımları yeterli olarak değerlendiriyor.

Metodoloji

Bu çalışma 28 Şubat – 03 Mart 2023 tarihleri ​​arasında 2.440 kişilik bir örneklem ile nicel araştırma sistemlerinden biri olan CAWI tekniği ve ‘Areda Survey’s Profile Based Digital Panel’ kullanılarak gerçekleştirilmiştir.

celikhan-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu