Haber

Tekirdağ’da Ehliyet Sınavında Kopya Çetesine Operasyon

TEKİRDAĞ’da ehliyet sınavına girecek olan CB ve kendisine nüsha vermeye hazırlanan arkadaşı SA, sınav öncesi arazide kopya çekme mekanizmasını test ederken polisin dikkatine yakalandı. Gözaltına alınan SA ifadesinde, bir örneğini 3 bin liraya CB’ye vermeyi kabul ettiklerini itiraf etti. 2 zanlı, işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Süleymanpaşa ilçesinde dün polis ekipleri, Halk Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen ehliyet sınavı öncesi sınavın yapılacağı binaya yakın bir alanda 2 kişinin olduğunu gördü. Şüphe üzerine ekipler bu kişilerin yanına gitti. Ancak polisi gören zanlılar kaçmaya çalıştı. Zanlılardan SA yakalandı. SA’da yapılan aramada 3 adet mikro kamera, 4 adet USB kablosu, 3 adet mikro kulaklık, 2 adet ses sağlayıcı, 2 adet taşınabilir kablosuz internet cihazı, 1 adet powerbank, 2 adet mikrofon giriş cımbızı, 2 adet cep telefonu ve bir adet cihaz saklama kabı ele geçirildi. Ekiplerin peşine düştüğü diğer zanlı CB ise kısa süre sonra yakalandı.

Gözaltına alınarak emniyete götürülen zanlılardan SA, ehliyet sınavına girecek olan CB’ye bir kopyasını vermek için bu mekanizmayı hazırladığını söyledi. . SA, “CB Halk Eğitim Merkezi’nde ehliyet almak için e-sınav (elektronik sınav)’a katılacaktı. Bunun için hazırladığım mekanizma ile ona da bir kopyasını verecektim. Cihazı test ediyorduk. 3 bin liraya Merkez Bankası ile anlaştık.” .

SA ve CB, emniyetteki işlemlerinin ardından Tekirdağ Adliyesi’ne sevk edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu