Haber

(YOZGAT)Türkiye’nin ilk Milli Parkı beyaza büründü

(YOZGAT) Türkiye’nin ilk Milli Parkı beyaza büründü

YOZGAT – Türkiye’nin birinci Ulusal Parkı Yozgat Çamlığı Ulusal Parkı, kar yağışı ile birlikte beyaza büründü. Yeşil ve beyaz örtü seyrine doyumsuz imajlar oluşturdu.

Yozgat’ta mevsimin ilk karı yağdı. Kar yağışı özellikle Akdağmadeni ve Çayıralan ilçeleri ile il merkezinin yüksek kesimlerinde etkili oldu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğün sarı kod ile uyarıda bulunduğu iller arasında yer alan Yozgat’ta evvel yağmur sonra da kar yağışı tesirli oldu. Dün gece geç saatlere kadar vilayet genelinde tesirli olan sağanak yağış yerini sabaha karşı kar yağışına bıraktı. Kar kalınlığı bilhassa yüksek kısımlarda 10 santimetreye ulaştı. Türkiye’nin ilk milli parkı olan Yozgat Çamlık Milli Parkı’nda kar yağışı sonrası seyrine doyumsuz manzaralar oluştu. Birtakım vatandaşlar ve çocuklar da kartopu oynayarak karın tadını çıkardı. Kentte sağanak ve kar yağışının gün uzunluğu aralıklara devam etmesi ve soğuk havanın tesirli olması bekleniyor.

Kar yağışının rahmet olduğunu söyleyen vatandaşlardan Servet Erciyes ise Yozgat’ta mevsimin birinci karı yağdı, ben de otomobilimi temizleyip işe gideceğim. 10 santimetreye kadar yağmış. Kar yağışı rahmet, rahmet daha fazla yağmasını istiyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu