Teknoloji

Zavallının yüzü gülüyor mu? Epic Games Store Hesaplarından 100 Dolarlık Ücretsiz Oyun Uçtu

Epic Games Store’da dün gece meydana gelen bir hata oyunculara adeta bayram yaşattı ve Steam’de ön sipariş fiyatı 100 TL olan Suicide squad: Kill the Justice League, ücretsiz olarak satın alınabildi. Bu kusur nedeniyle Epic Games Store herkesin gelmemesi için gizlice dua ettiği adımı attı.

Hem 100 dolarlık dijital deluxe versiyonunun hem de 70 dolarlık temel versiyonunun ücretsiz olarak satın alınabileceği oyunu kütüphanelerine ekleyen oyuncular, başlarına neler gelebileceğinin farkındaydı.

?

Ve korktuğumuz şey başımıza geldi. Epic Games Store, Suicide Squad: Kill the Justice League’i hesaplarına ücretsiz olarak ekleyen oyuncuların oyunlarını tek tek geri almaya başladı.

Oyunun sayfasına ilk olarak Türkiye’den erişimi engelleyen Epic Games Store, daha sonra oyunu kütüphanelerine ekleyen oyuncuların hesaplarından otomatik iade süreci başlatarak oyunu geri aldı.

Benzer bir durum daha önce Epic Games Store’da Death Stranding için de yaşanmıştı.

Yılbaşı döneminde her gün ücretsiz oyun hediye eden Epic Games Store’un sürpriz oyunu Death Stranding oldu ancak yaşanan bir hata sonucunda oyunun temel versiyonu yerine Director’s Cut versiyonu verildi. Bir kusur sonucu oyunun bu sürümünü alan oyuncular, oyunlarının kalıcı olmasını beklerken Epic Games, bu oyuncuların sürümlerini temel oyunla değiştirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu