Haber

Başkan Sülük, Ankara Milletvekilleri ile sahada incelemelerde bulundu

Kahramanmaraş merkezli depremlerde hasar gören Malatya’nın Pütürge ilçesinde saha çalışmaları aralıksız devam ediyor. Can kaybının olmadığı ancak hasarın büyük olduğu ilçeyi ziyaret eden milletvekilleri, bölgedeki vatandaşların taleplerini dinledi.

Kahramanmaraş merkezli depremin ardından vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmalar sürüyor. Depremlerden etkilenen Malatya’nın Pütürge ilçesini ziyaret eden AK Parti Ankara Milletvekilleri Asuman Erdoğan, Nevzat Ceylan ve AK Parti ilçe lideri Bülent Karayılan, Belediye Başkanı Mikail Sülük ile birlikte bölgede incelemelerde bulundu ve vatandaşların taleplerini dinledi.

Depremin vurduğu Pütürge ilçesinde incelemelerde bulunan Ankara Milletvekili Nevzat Ceyhan, “Ülkemiz büyük bir afet yaşıyor. Bölgemizde yıkılan binalar var, can kaybı olmaması bizim için büyük bir tesellim. devlet hızla müdahale etti. Belediye başkanımız, ilçe başkanlarımız ve milletvekillerimiz olarak vatandaşlarımızın dertlerini dinlemeye geldik. “Malatya’nın ilçe ve köylerini hep birlikte adım adım ziyaret ediyoruz. Vatandaşların ihtiyaçlarını tespit edip çözüm bulmak için elimizden geleni yapıyoruz. Devletimiz yaraları kısa sürede saracaktır” dedi.

Milletvekili Asuman Erdoğan ise “Milletimizin yanında olmaya geldik. Devletimize daha güçlü destek olmaya geldik. Pütürge’de evlerimiz hasar gördü ama can kaybımız olmadı. Tüm hazırlıklar yapılıyor. Hasar gören binalarımızı vatandaşlarımızı mağdur etmeden yeniden yapın.”

Pütürge Belediye Başkanı Mikail Sülük, “Pütürge’de depremlerde can kaybı olmadı ama depremlerde yıkılan veya hasar gören evlerimiz oldu. Ankara milletvekillerimiz geldi bazı bölgeleri ziyaret ediyoruz. Tüm milletimize geçmiş olsun” dedi. dedi. – MALATYA

haberresadiye.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu