Haber

Bursa’da gözaltı çıkartması!

BURSA (İGFA) – CHP Bursa Gençlik Kolları Üyesi Stajyer Avukat İdil Dengiz, adliye önünde basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Kimseye hakaret etmeden, halka zarar vermeden bunu yaptım. Biz hukuktan yanayız, bizi korkutamazlar.”

Adliye önünde açıklama yapan CHP Bursa İl Başkanı Av. Turgut Özkan ise görevini kötüye kullanan soruşturma savcısı hakkında hata yaptıklarını açıkladı.

Gece saat 22.30’da polis tarafından gözaltına alınma aşamasıyla başlayan sürecin bugün itibarıyla nihayete erdiğini belirten İl Başkanı Özkan yaptığı açıklamada, “Maalesef üzerinden kamuoyuna beyanda bulundum. Gençlik Kolları üyemiz İdil Ağabey ise adli kontrol bile yapılmadan serbest bırakıldı.İşlem yapıldı, daha önce de söyledim. Adliyenin tamamen siyasallaşmasıdır. Maalesef demokratik itiraz haklarını kullanan kitleler sindirilmek istenmektedir. Saat 03:00 ev aramasından sonra da söylediğim gibi biz ayaktayız, asla korkmayız, asla pes etmeyiz. Görevi hakkında soruşturma savcısıyız.” “Küfürlü sözler kullanmakla hata ettim. Bu suç duyurusunun takipçisi olacağım. Ayrıca Emniyet Teşkilatı da son derece saygılı davranmış ve mevzuatı gereği gibi uygulamıştır. Onlara teşekkür ederiz. Şikayetimiz adliyeyi siyasallaştıran soruşturma savcısınadır” dedi.

“ANAYASAL HAKLARIMI İFADE ETTİM”

CHP Gençlik Kolları Üyesi İdil Dengiz yaptığı açıklamada Anayasa’dan kaynaklanan protesto hakkımı kullandığını belirterek, “Biz her zaman hukukun yanındayız. Bizi korkutamazlar” dedi.

“CHP Bursa İl Gençlik Kolları Başkanı Elif Işık Yamak, gençler olarak bu ülkedeki bozuk adalet sistemine, kötü ekonomiye ve hayat pahalılığına karşı çıktıklarının altını çizdi.

Nilüfer Gençlik Kolları Lideri Çet Erk Ulu, gençlik kollarında görev yaptığı süre boyunca en zor ve en gururlu geceyi geçirdiğini vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu