Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan BAE ve Mısır’a gidiyor

İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, daveti üzerine 12-13 Şubat 2024 tarihlerinde Birleşik Arap Emirlikleri’ne, 14 Şubat 2024 tarihinde ise Mısır Arap Cumhuriyeti’ne resmi ziyaretlerde bulunacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Geleceğin Hükümetlerini Şekillendirmek” temasıyla 13 Şubat’ta Dubai’de düzenlenecek Dünya Hükümetleri Zirvesi’ne onur konuğu olarak katılacak.

Çeşitli ülkelerden devlet ve hükümet yetkilileri, uluslararası kuruluşlar, özel sektör, akademi, sivil toplum kuruluşları, düşünce kuruluşları, medya temsilcileri ve iş adamlarının bir araya geldiği zirvede ana konuşmacı olarak Erdoğan konuşma yapacak.

Zirve vesilesiyle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, başta Birleşik Arap Emirlikleri Devlet Başkanı Pir Muhammed Bin Zayed Al Nahyan olmak üzere katılımcı ülkelerden mevkidaşlarıyla ikili görüşmelerde bulunması da bekleniyor.

MISIR İLE İKİLİ İŞBİRLİĞİNİN YENİLENMESİ GÜNDEMDE

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kahire ziyareti sırasındaki görüşmelerinde, Türkiye ile Mısır arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi ve üst düzey ikili iş birliği mekanizmalarının canlandırılması kapsamında atılacak adımlar ele alınacak.

Görüşmelerin gündeminde ikili ilişkilerin yanı sıra İsrail’in Gazze ve işgal altındaki Filistin topraklarına yönelik saldırıları başta olmak üzere güncel küresel ve bölgesel sorunlara ilişkin görüş alışverişinde bulunulması yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu