Ekonomi

Fransa’da Trenlere Aylık Sınırsız Abonelik Sistemi Başlıyor

Fransa Ulaştırmadan Sorumlu Devlet Bakanı Clement Beaune, önümüzdeki yaz bazı yurt içi tren seferlerinde sınırsız aylık abonelik sistemine geçileceğini duyurdu.

France 2 kanalında Telematin programına katılan Beaune, tren kullanımını teşvik etmek amacıyla hayata geçirilecek aylık abonelik sistemiyle ülkede faaliyet gösteren şehirler ve bölgeler arasındaki trenlere sınırsız biniş hakkı sunulacağını belirtti.

Beaune, önümüzdeki yaz hayata geçecek uygulamanın ilk aşamada bölgesel ve şehirlerarası trenlerle sınırlı olacağını, ikinci aşamada ise büyük şehirlerdeki otobüs, metro ve tramvay gibi diğer toplu taşıma araçlarını da kapsayacak şekilde genişletilebileceğini belirtti. .

Bakan Beaune’a göre aylık aboneliğin fiyatı 49 euro civarında olacak.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, 5 Eylül’de Hugo Decrypte sosyal medya kanalında katıldığı programda, toplu ulaşımda sınırsız bilet uygulamasına olumlu baktığını söyledi.

Almanya’da mayıs ayında uygulamaya konulan “Almanya Bileti”, uzun menzilli ve ekspres trenler dışında tren, metro, tramvay ve otobüslerde aylık sınırsız yolculuk imkanı sağlıyor.

salihli-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu