Haber

Zonguldak’ın Karadeniz Ereğli ilçesinde belediye meclis toplantısı kavgaya dönüştü

Zonguldak’ın Karadeniz Ereğli ilçesinde belediye meclis üyeleri arasında eylül ayı toplantısının ardından çıkan tartışma kavgaya dönüştü.

Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık başkanlığında Atatürk Kültür Merkezi Düğün Salonu’nda düzenlenen toplantıda gündem maddeleri görüşüldü.

Toplantının ardından CHP’li Gökhan Günay ile Cengiz Güneş ile MHP’li Sertan Kuzu arasında Kışla Mahallesi’ndeki tır garajı ve şantiyenin satışının reddedilmesi nedeniyle tartışma çıktı.

Kültür merkezi önündeki tartışma kısa sürede kavgaya dönüşünce diğer meclis üyeleri, başkan yardımcıları ve birim yöneticileri tarafları ayırdı.

Kuzu’nun şikayette bulunmasının ardından olay yerine gelen polis, Günay ve Güneş’i ifadeleri alınmak üzere polis merkezine götürdü.

Bu arada toplantıda halk otobüslerinin ulaşım ücretlerinin artırılması talebi oy çokluğuyla kabul edilirken, AK Parti ve MHP’li meclis üyeleri aleyhte, CHP’li meclis üyeleri ise olumlu oy kullandı. Buna göre sivil biniş ücreti 11 liradan 16 liraya, öğrenci bileti ise 7 liradan 10 liraya çıktı.

Öte yandan CHP’li Belediye Başkanı Posbıyık, mecliste yaptığı konuşmada, partisinin bazı üyelerini kendisinin yeniden aday olmasını engellemeye çalışmakla ve CHP meclis kümesinin aldığı küme kararlarına uymamakla suçladı.

cathaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu