Haber

İsrail medyası İletişim Başkanı Fahrettin Altun’u hedef aldı: O ve ekibi derhal durdurulmalı

Türkiye ve İletişim Başkanlığı İsrail ‘nin dezenformasyonla mücadelesi İsrail medyasında büyük rahatsızlık yarattı. İletişim Başkanı, çevrimiçi Times of Israel gazetesi Fahrettin Altun Hedefledi. “Erdoğan’ın gölgesi” Hamas“Küresel savunuculuk rolü üstlenmek” başlıklı haberde Altun’un durdurulması gerektiği belirtildi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN NET DURUMU RAHATSIZ OLDU

Gazze’de masum insanları katletmeye devam eden İsrail’e en sert tepki Türkiye’den geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hamas terör örgütü değil, mücahit topluluğudur” diyerek tavrını açıkça belirtirken, Türkiye’nin bu tutumu İsrail medyasını rahatsız etti. İsrail medyası, Binyamin Netanyahu hükümetiyle gerilimi tırmandıran Erdoğan’ı Gazze’deki operasyonlarını gerekçe göstererek eleştirdi ve bunu onaylamadığını dile getirdi. Önceki yıllardan farklı olarak perde arkasında yeni bir ismin tanıtıldığını, bu ismin İrtibat Lideri Fahrettin Altun olduğunu yazdı.

Haberde, Türkiye’nin İsrail’le ilişkilerinde daha önceki diplomatik krizlerden farklı olarak yeni bir strateji denediğine dikkat çekilerek, şöyle denildi: “Diplomatik ilişkileri sürdürürken ve İsrail’e yönelik somut yaptırımlardan kaçınırken, İsrail’e karşı amansız bir ulusal ve uluslararası karalama yapılıyor. Hem sosyal medya hem de klasik medya aracılığıyla gerçekleştiriliyor.” kampanyası yürütülüyor.” denildi. Bu stratejinin ön saflarında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a en yakın olan Bağlantı Lideri Altun’un yer aldığı belirtildi.

“EKRAN ARKASINDAKİ İSİM”

Times of Israel, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’a en yakın kişi” olduğunu vurgulayan İletişim Başkanı Fahrettin Altun’u, “Türkiye’nin geleneksel ve sosyal medyada yürüttüğü stratejinin arkasındaki isim” olarak tanıttı. Site, Altun’un iyi organize olmuş bir kurum olan İletişim Başkanlığı aracılığıyla “İsrail’in Gazze’de soykırım yaptığı ve sistematik olarak sivilleri katlettiği mesajını dünyaya verdiğini” yazdı.

“FAHRETTİN ALTUN VE EKİBİ DURDURULMALIDIR”

Times of Israel, Fahrettin Altun’un İngilizce, Türkçe ve Arapça yayınları stratejik olarak kullanarak Dezenformasyonla Mücadele Merkezi aracılığıyla sosyal medyada İsrail’e yönelik psikolojik operasyonlar yürüttüğünü yazdı. Times of Israel’de yer alan yazının sonunda ise “Erdoğan’ı devirmek mümkün değil ama Fahrettin Altun ve ekibi durdurulmalı. Şimdi!” ifadelere yer verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu