Haber

İstanbul Havalimanı Avrupa’nın en işlek havalimanı oldu

İstanbul Havalimanı, Mart ayında günlük ortalama 1.263 uçuşla Londra Heathrow Havalimanı’nı geride bırakarak Avrupa’nın en ağır havalimanı oldu.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), EUROCONTROL’ün Hava Trafik Operasyonları Mart-2023 Raporu istatistiklerini yayınladı. Edinilen bilgiye göre Türkiye, mart ayında günde ortalama 2 bin 324 uçuşla Avrupa’nın en yüksek trafik hacmine sahip ülkeleri arasında 6. sırada yer aldı. Ayda en çok sefer yapan havayolları arasında THY günlük ortalama 1.300 seferle 2. sırada yer alırken, Pegasus Havayolları günlük ortalama 385 seferle 11. sırada yer aldı. Sunexpress ise günlük ortalama 132 uçuşla en çok uçuş yapan 40 havayolu arasında arasına girmeyi başardı.

LONDRA HEATHROW’DAN AYRILDI

EUROCONTROL’ün Mart 2023 verilerine göre İstanbul Havalimanı, günde ortalama 1.263 uçuşla Avrupa’nın en işlek havalimanı oldu. İstanbul Havalimanı’nın ardından ikinci sırada bin 190 seferle Londra Heathrow, üçüncü sırada Paris de Gualle, dördüncü sırada bin 117 seferle Amsterdam Schiphol Havalimanı ve günde ortalama 549 seferle İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı 17. sırada yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu