Haber

Ogan, New York Times’a konuştu: Cumhurbaşkanı yardımcısı olabilecekken neden bakan olayım?

Türkiye, 28 Mayıs’ta yapılacak ikinci tur seçimlere hazırlanırken, dünyanın gözü Türkiye’de.

14 Mayıs’ta yapılan seçimlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan oyların yüzde 49,5’ini almayı başarırken, Kemal Kılıçdaroğlu yüzde 44,89’da kaldı. Sinan Ogan’ın oyu 5.47 oldu.

ATA İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Ogan, takviye vereceği ittifakın adayından başkan yardımcılığını isteyeceğinin sinyallerini verdi.

BAŞKAN YARDIMCISI OLACAĞIM ZAMAN NEDEN BAKAN OLMALIYIM?

ABD’nin önde gelen yayınlarından New York Times’a konuşan Ogan, dayandıracağı adaydan üst düzey görev talep edeceğini belirterek, “Cumhurbaşkanı yardımcısı olabilecekken neden bakan olayım ki?” ?” diye sordu.

Ogan, Suriyeli ve Afgan mültecilerin planlı bir şekilde ülkelerine gönderilmesini talep ettiğini bir kez daha vurguladı.

Cumhur İttifakı’nın adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “çalışma ahlakını” takdir ettiğini söyleyen Ogan, karar alırken başkalarına doğru dürüst danışmadığını söyleyerek eleştirdi. Ogan, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun rakibi kadar güçlü bir “iş ahlakına” sahip olmadığını söylese de başkalarının fikirlerine değer verdiğini ifade etti.

HANGİ PARTİYE YAKIN OLDUĞUNU SÖYLEMEDİ

Oğan, görüşmede hangi tarafa dayanak vermeye yakın olduğu konusunda yorum yapmadı.

New York Times, Oğan’ın açıkladığı adayı seçmeninin yüzde 70’inin destekleyeceğini söylese de uzmanların bu değerlendirmeden “emin olmadığını” söyledi.

Son zamanlarda “çok meşgul” olduğuna dikkati çeken Oğan, “Son 3-4 günü çok üst düzey isimlerle konuşarak geçirdim” dedi.

 

imamogluhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu