Haber

Sakarya Büyükşehir Belediyesi kasım ayı meclis toplantısı yapıldı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi kasım ayı meclis toplantısı, Ekrem Şanlı başkanlığında gerçekleştirildi.

Belediyeden yapılan açıklamaya nazaran, Toplumsal Gelişim Merkezi’nde düzenlenen toplantıda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Yüce, 43 ayda kente 31 proje kazandırdıklarını bildirdi.

Yüce, tüm alt yapı, baraj, içme suyu şebekesi, arıtma, kanalizasyon ve yağmur suyu imalatı dahil edildiğinde hayata geçirdikleri projelerin maliyetinin yakında 4 milyar lirayı bulacağını aktaran Yüce, “Sakarya’ya uzun yıllar hizmet edecek dev bir alt yapı oluşumunu hazırladık, kentin yarınlarını garanti altına almak için gündüz gece çalışıyoruz.” ifadesini kullandı.

Kente kazandırılacak Darıçayırı Barajı’na ilişkin bilgi de veren Yüce, şunları kaydetti:

“Sakarya’ya 100 yıllık tarihi proje kazandıracağız. Bu baraj Kaynarca, Söğütlü ve Ferizli ilçelerine alternatif su kaynağı olacağı üzere bu bölgelerde hizmet verecek olan sanayi kuruluşlarının su gereksinimini karşılayacaktır. Burada elektrik üreterek kentimizin ve ülkemizin iktisadına katkı sağlayacağız. Baraj ve yardımcı yapıları, içme suyu arıtma tesisi, HES ve isale sınırları bölgeye kazandırılacak. Maliyeti 3 milyar lira olan projemiz faaliyete girdiğinde ise yılda 750 milyon lira gelir elde edeceğiz. Darıçayırı Barajı’nı kentimizin bugününe ve geleceğine kazandırmak için çalışmalarımızı aralıksız formda yürütüyoruz.”

Yüce, toplantıda belediyenin çalışmalarından da bahsetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu