Haber

Son seçim anketi, sandık yasağı öncesi yapıldı! İşte ipi eline alan aday…

ASAL Araştırma ve Danışmanlık Şirketi İstanbul, Tekirdağ, Balıkesir, İzmir, Aydın, Manisa, Bursa, Kocaeli, Ankara, Konya, Antalya, Mersin, Denizli, Burdur, Kırıkkale, Kayseri, Zonguldak, Kastamonu, 2.523 ile yapılan ankette kurulmuştur. Samsun, Trabzon, Erzurum, Ağrı, Bingöl, Van, Elazığ ve Mardin’in de aralarında bulunduğu 26 ilde vatandaşlara soru soruldu. , “Bu Pazar milletvekili genel seçimi olsa hangi siyasi partiye oy verirsiniz?”soruyu yöneltti.

Mayıs ayı anketinde kararsızların dağıtılmasının ardından AK Parti yüzde 38,5, CHP yüzde 26,7, HDP yüzde 9,4, İYİ Parti yüzde 8,2, MHP yüzde 8,0, Vatan Partisi yüzde 2,1, Türkiye Kurmay Partisi’nin oy oranı yüzde 1,8, Refah Partisi’nin oy oranı ise yüzde 1,5 oldu.
 
BU PAZAR GENEL SEÇİM OLSA HANGİ PARTİYE OY VERİRSİNİZ? (İSTENMEYENLER DAĞITILDIKTAN SONRA)

AK Parti: %38,5
CHP: %26,7
HDP: %9,4
UYGUN Parti: %8,2
MHP: %8.0
Memleket Partisi: %2,1

TİP: %1,8

Yine Refah Partisi: %1,5
Diğer Taraflar: %3,8

CUMHURBAŞKANI SEÇİMİ BİRİNCİ TUR

ASAL Araştırma, katkıda bulunanlara, “Bu Pazar Cumhurbaşkanlığı seçimi olsa hangi adaya oy verirsiniz?” sorusunu da sordu. Kararsızların dağılmasının ardından Cumhur İttifakı’nın adayı Recep Tayyip Erdoğan’ın oyu yüzde 49,1, Millet İttifakı’nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun oyu yüzde 46,3, Muharrem İnce’nin oyu ise yüzde 40 oldu. Yüzde 2,7, Çet İttifakı adayı Sinan Oğan’ın oy oranı ise yüzde 1,9 oldu. .

BU PAZAR BAŞKANLIK SEÇİMİ OLSA HANGİ ADAYA OY VERİRSİNİZ? (İSTENMEYENLER DAĞITILDIKTAN SONRA)

Recep Tayyip Erdoğan: %49.1
Kemal Kılıçdaroğlu: %46,3
Muharrem İnce: %2.7
Sinan Oğan: %1.9

SEÇİM İKİNCİ CİNSİYET İLE OLURSA

Araştırmaya katılanlara, “Cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci tura kalsa ve ikinci tura sadece Recep Tayyip Erdoğan ve Kemal Kılıçdaroğlu çıksa, oyunuzu hangisine verirsiniz?” Soru da soruldu. Kararsızım, hükümler orantılı olarak dağıtıldığında oy kullanmayacağım ve cevap vermeyeceğim;

Recep Tayyip Erdoğan: %50.8
Kemal Kılıçdaroğlu: %49,2

haberkigi.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Ayrancı Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu